Trinkelių formos

Didesnis formų pasirinkimas ir užsisakymas internetu: 

https://silikon.lt/formos/trinkeliu-formos

 

Formas siunčiant per kurjerius galima užsisakyti ir telefonu:

      863136102      

Perkamiausios formos

 

                                                 

 

Formų aprašymas

 

Trinkelių liejimo formos - Tai geras ir orginalus pasirinkimas norint greitai ir pigiau išsilieti takelius ar aikšteles. Šaligatvio plytelės jau daugeliui yra labai pabodusios, todėl vis dažniau ieškoma kitų alternatyvų.Su trinkelių formomis išlietas takelis ar aikštelė išsiskirs esamoje aplinkoje dėl savo unikalaus rašto, kuris atrodo kaip natūralus akmuo.Takelio formos panaudojimas yra nesudėtingas, todėl su trinkelių forma gali dirbti net statybose įgūdžių neturintis asmuo. Betono formos yra kokybiškos, daugkartinio naudojimo, ne kiniškos, todėl tarnaus ilgiai. Plastikinės trinkelių formos tinkamos lieti aikšteles važiavimui automobiliu Tikimės jog sugalvosite įdomų takelių idėjos variantą ir pasirinksite sau patinkantį trinkelių formos raštą.  Beliks tik užsisakyti sodo takelio formą ir sulaukus pristatymo kibti į malonų, kūrybingą  gerbūvio puoselėjimo darbą.

 

Liejamų trinkelių betono sudėtis

 

Pagrindiniai įrankiai trinkelių formos plytelių liejimui: kelnė, kastuvas maišymui, maišymo indas, betono maišyklė.

Liejamų trinkelių betono sudėtis:

 1. Žvyras.
 2. Vanduo.
 3. Cementas ( rekomenduojamas Rocket M600).
 4. Plastifikatorius ( nėra privalomas, bet rekomenduojamas- galima įsigyti daugelyje statybinių medžiagų parduotuvių).

Skiedinio maišymo santykis

 

Betoną geriausia ir lengviausia maišyti su betono maišykle, bet neturint jos, galima maišyti ir paprastame, dideliame inde su  sodo kastuvu. Jei sodo takelis ar aikštelė bus intensyviai naudojami, geriausia būtų taikyti 1:3 žvyro maišymo santykį su cementu. Patariama nepadauginti vandens, nes kitu atveju negalėsime greitai nukelti trinkelių formos ir teks ilgai laukti, kol betonas apstings. Geriausia  stengtis pagaminti betono mišinį , kurio tirštumas primintų ''tirštos grietinės'' konsistenciją. 

 

Betonavimas su sodo takelio forma

 

 

 1. Pirmiausia virvutės ir kuoliukų pagalba pasižymime takelio ar aikštelės kontūrus.
 2. Nukasame  paviršinį velėnos sluoksnį ir pripylus smėlio-žvyro mišinio- sutrombuojame (galima sulieti vandeniu).
 3. Ant paruošto pagrindo dedama  trinkelių forma (prieš betonavimą patariama ištepti vidines trinkelių formos puses atskyrimo tepalu, dėl lengvesnio nuėmimo po užpilto betono).
 4. Betono formos vidus pripildomas užmaišytu mišiniu ir patrombuojamas, kad labiau susislėgtų.
 5.  Perteklinis betono kiekis nubraukiamas nuo trinkelių formos paviršiaus ir dedamas atgal į maišyklę.
 6. Vasaros metu pakanka palaukti 5-10 min. ir takelio forma nuimama nuo apstingusio betono.
 7. Vėl ta pati trinkelių forma dedama šalia išlietos plytelės ir kartojamas aukščiau aprašytas veiksmas.

Sodo takelio formos trinkelių klojimas - liejimas nėra sudėtingas procesas, todėl šį darbą gali atlikti vienas žmogus. Žinoma su keletu trinkelių formų darbas vyktų sklandžiau ir geičiau, nebereiktų laukti kol apstingtų betonas.

 

Trinkelių liejimo formos panaudojimas automobilio ir kitų paskirčių aikštelėms

 

 

Sodo takelio formos  gali būti naudojamos ne tik vaikščiojimui, bet galima jas panaudoti ir automobilio aikštelės išliejimui.

Žinoma, tokiu atveju būtina rinktis storesnes  trinkelių formas - minimum 5cm storio. Automobilio aikštelės pagrindas turi būti stipriau paruoštas, dėl didesnių svorio apkrovų. Patariama nukasti papildomai paviršinį žemių sluoksnį 20-25 cm. nuo nukastos velėnos. Užpildome tusčią ertmę žvyro- smėlio sluoksniu ir sutrombuojame. Po to visas betonavimo etapas lieka toks pats, kaip  betonuojant sodo takelius ar aikšteles.  Trinkelių formos plytelių susitiprinimui galima dėti papildomai  armavimo tinklo ar  polipropileno plaušo. Taip,  bus prailgintas trinkelių atsparumas gniuždymui bei aplinkos eroziniams veiksniams.

 

Spalvotų trinkelių liejimas

 

Trinkeles galima gaminti  ir spalvotas. Tam naudojamas geležies oksidas. Šie betono dažai dedami į vandenį ir  gerai išmaišius supilami į betono maišyklėje esantį mišinį . Pigmentų  patariama naudoti 1 - 4proc. bendrai masei.  Taip pat pigmentų negalima padauginti, nes trinkelių atsparumas išorinės aplinkos erozijai gali susilpnėti. Betono dažus galite įsigyti čia: https://silikon.lt/formos/priedai-formoms